Tynki dekoracyjne

Firma Etno oferuje wykończenie wnętrz w zakresie dekoracji wewnętrznych, według różnych faktur tynków dekoracyjnych, co umożliwia dość dowolne wykończenie ścian. Takie tynki są trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nie pochłaniają również wilgoci z otoczenia.

Stosujemy różne metody według dostosowania oferty do oczekiwań klienta, np. tynk zacierany – zaciera się go packą, tworząc delikatnie fakturowaną powierzchnię.
Innym sposobem jest nakładanie tynku strukturalnego, ciągnionego, mozaikowego lub metody stiuk. W tym pierwszym wzory odciska się lub żłobi w świeżo ułożonym tynku za pomocą packi, pędzla, wałka, szpachelki, szczotki.

Tynk ciągniony z kolei ma ziarnisty wypełniacz, który podczas zacierania pacą żłobi w tynku rozmaite wzory. Najpopularniejszy z nich to kornik.

Mozaikowy (kamyczkowy) – zawiera wypełniacze mineralne w postaci drobnych barwnych kamyczków. Jest elastyczny i odporny na uszkodzenia. Najlepiej nadaje się do dekorowania ścian w kuchniach i łazienkach, bo dobrze komponuje się z płytkami ceramicznymi i kamiennymi.

Tynk japoński
– składa się ze strzępków bawełny, jedwabiu, włókien mineralnych i celulozowych, miki, minerałów. Kupuje się go w postaci suchych mieszanek, do których dodaje się pigmenty koloryzujące i wodę.

Stiuk
– jest wykonany z zaprawy gipsowej, wapiennej lub wapienno-gipsowej z dodatkiem pyłu marmurowego bądź drobnoziarnistego piasku. Można też kupić go w postaci gotowych suchych mieszanek. Jego powierzchnia jest idealnie gładka i lekko błyszcząca.
Tynki dekoracyjne można nakładać fabrycznie kolorowe lub „malować” (polecamy, gdyż tą metodą osiągnie się lepszy efekt, barwiąc masę tynkarską bezpośrednio przed jej nałożeniem na ścianę). W ofercie firmy jest wiele barw – od jasnych (biały, szary, piaskowy) do mocniejszych, bardziej wyrazistych (czerń, czerwień, pomarańcz, żółć, błękit).

W naszej ofercie znajduje się realizacja wykończenia wnętrza tynkiem wewnętrznym, przypominającym naturalne kamienie (granit, marmur, piaskowiec, trawertyn) i idealnie pasują do nowoczesnych minimalistycznych wnętrz, drugie kojarzą się z klimatem śródziemnomorskim i pięknie wyglądają w pomieszczeniach urządzonych w tej stylistyce.